دسته ها
شما میتوانید در این قسمت دسته مورد نظر خود را انتخاب نمایید :
brand1
brand2
brand3

brand4

brand5

brand6

brand7

حرفه ای ها چطور عطر و ادکلن انتخاب می کنند؟ - VIP MAG
16357
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-16357,single-format-standard,ajax_updown,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-9.1.3,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive
 

حرفه ای ها چطور عطر و ادکلن انتخاب می کنند؟

تفاوت عطر اصلی و تقلبی

02 مه حرفه ای ها چطور عطر و ادکلن انتخاب می کنند؟

چگونگی انتخاب و خرید عطر و نکات مهم و موثر در این مورد

عطر دارای رایحه مطبوعی است که مشام هر فردی را می نوازد و در او حس خوشایندی ایجاد می کند . عطر از اسانسهای روغنی،ترکیبات معطر، ثابت کننده و نگهدارنده و الکل تشکیل شده است . روغن ها و اسانس های موجود در عطر از طریق تـقـطـیر گـلهـا، گیاهان و سبزیجات و علفها بدست می آید.
برخی افراد عطر مورد علاقه شان را با توجه به سن،جنسیت،فصل انتخاب می کنند و افراد کمی در دنیا وجود دارند اطلاعات اندکی در رابطه با جنس،بو و حتی رنگ عطر دارند . در بین این افراد کسانی نیز هستند که تفاوت بین ادکلن و عطر را نمی دانند و هر دو را به عنوان عطر می شناسند. برخی افراد نیز عطر را مختص خانمها دانسته و به سراغ خرید عطر نمی روند.

طبقه بندی اولیه عطر

بوها از ترکیب چند بوی اصلی تشکیل می شوند . چهار بوی اصلی که در همه عطرها کاربرد دارند بوی چوب (ادویه ها را هم شامل می شود)، گل (میوه و برگ را هم دربر می گیرد)، خنک و خاورمیانه ای هستند که دارای طیف وسیعی می باشند.

عطرها با ترکیبی از این چهار سرشاخه اصلی به وجود می آیند اما در هر یک از عطرها یکی از آنها قالب است و هر کدام از این چهار طیف اصلی برای یک فصل مناسب هستند مثلا عطر خنک برای تابستان، گلی برای بهار، خاورمیانه ای زمستان و چوب برای پاییز مناسب است.

ترتیب عطرها از نظر ماندگاری و پخش بو

عطرها از نظر پخش بو به ترتیب ادکلن، ادوتویلت، ادوپرفیوم و پرفیوم هستند و از نظر ماندگاری و غلظت به ترتیب عصاره پرفیوم، ادوپرفیوم، ادوتویلت و ادکلن می باشند .

اگر عطر تقلبی ماندگاری بیشتری نسبت به عطر اصلی داشت باید بدانید سازندگان عطرها برای تشخیص ندادن عطر تقلبی از واقعی درصد الکل آن را کمتر می کنند تا دلیل مصرف کننده به اشتباه افتد.

نکاتی مهم برای خرید عطر خوب

نکاتی مهم برای خرید عطر خوب

1. عطر با حس افراد به صورت مستقیم ارتباط دارد و سبب می شود افراد از روی بوی شما قضاوتتان کنند زیرا بوی عطرسبب به دست آوردن شناخت و قضاوت می شودبنابراین باید عطر مورد نظرتان را درست انتخاب کنید.

2. برای انتخاب درست، علاوه بر سلیقه مشاوره نیزمهم است اما متاسفانه بسیاری از مشاوره ها به دلیل اینکه افراد می خواهند عطر موردنظر خود را بفروشند به درستی انجام نمی گیرد.

3. در هنگام خرید داشتن اطلاعات اولیه به راحتی انتخاب عطر و سردرگم نشدن شما کمک خواهد کرد. بسیاری از افراد سعی می کنند همواره از یک عطر استفاده نمایند زیرا معتقدند که هر کس باید بوی خودش را بدهدو با بوی این عطر مردم باید او را بشناسند.

4. زمان خرید عطر دقت کنید که این دیگران نیستند که باید از بوی عطرتان لذت ببرند بلکه ابتدا خودتان باید ازعطری که استفاده می کنید، لذت ببرید. برای لذت بردن خودتان از عطر انتخابی عطر را به گردن نزنید زیرا فاصله گردن تا بینی کم است و دیگر نمی توانید بو را حس کنید و باید دائما عطر خود را تجدید نمایید. بد نیست که هر چند وقت یک بار برای تنوع عطرتان را عوض کنید.

5. برخی اوقات با اینکه عطری را گران می خرید اما باز هم بوی ماندگاری ندارد . در خرید عطر باید این نکته را رعایت کنید که در فصل گرم عطر گرم نخرید زیرا استفاده از این عطر حس خوبی به شما و دیگران القا نمی کند بنابراین سبب می شود که تصور کنید بوی عطرباقی نمانده یا عطرتان را دوست نداشته باشید.

6. عطر را به صورت دورانی روی دست خود نزنید زیرا با این کار بویی که برای ماندگاری است بالا می آورید و برای همین ماندگاری از بین می رود پس بوهایی که از عطر منتشر می شود باید به ترتیبی که تعیین شده منتشر شود.

7. برای خرید عطر همزمان 10 مدل عطر را نبویید و برای این کار عجله نداشته باشید و وقت بگذارید زیرا در صورت عجله متوجه نخواهید شد چه عطری را باید بخرید. عطری که انتخاب می کنید ارزان نیست که به راحتی آن را کنار بگذارید برای همین باید آنچه را که می خرید دوست داشته باشید و به درستی از آن استفاده کنید.

8. نور خورشید و گرما سبب تغییر و از بین بردن بوی عطرمی شود . نگهداری عطر در یخچال سبب ماندگاری بیشترعطر شما تا زمانی که باقی است خواهد شد.

چرا عطر اصل می خرید؟

کیفیت بهتر و استفاده از مواد طبیعی

شاید فکر کنید که علت گرانی عطر اصل این است که برند و مارک آن عطر است اما باید بدانید برندی که تنها در کار تولید عطر است، از بهترین بوهای کاملا طبیعی و بالاترین کیفیت برای ساخت استفاده می کند و از مواد شیمیایی برای عطر استفاده ای نمی کند.

اما سازندگان عطر تقلبی برای اینکه برایشان به صرفه باشد؛ از کیفیت پایین تر و مواد شیمیایی استفاده می کند و ممکن است هنگام استفاده این عطر اثر آن روی لباستان باقی بماند یا باعث قرمزی پوست تان شود.البته زمان خرید عطر باید بپرسید که آن عطر برای پوست یا برای لباس طراحی شده زیرا برخی ازعطرهای اصلی نیز در صورت استفاده از آن برای لباس رد آن روی لباس باقی می ماند.

مواد ضد آلرژی

در عطر لوکس و اصل؛ بهترین مواد اولیه بکار رفته است و طراحی شده که از مواد ضد آلرژیدر آن استفاده کرده اند. برخی از برندهای معروف لباس که تخصص اصلی آنها عطر نیست عطری را برای عامه مردم به بازار می دهند و به فکر فروش بالای محصول شان هستند شما بهتر است از این برندها عطر نخرید بلکه از برندهای تخصصی عطر لوکس، که کیفیت مد نظرشان است عطر بخرید.

تفاوت عطر اصلی و تقلبی

حرفه ای ها چطور عطر و ادکلن انتخاب می کنند؟

از مرکز معتبر خرید کنید:

تنها راهی که می توان عطر تقلبی و اصل را از هم تشخیص داد با توجه به شباهت های برندهای اصلی و تقلبی، از طریق بارکد و چک کردن شماره منبع آن در سایت رسمی اش می باشد. بهترین پیشنهاد در زمینه خرید عطر اصل این است که از جاهای مورد اعتماد عطر بخرید .

به قیمت ها توجه کنید:

عطر اصل به این دلیل که کالای لوکس است و ارز دولتی نداردحتی اگر به شکل قانونی وارد کشور شود قیمت بالایی دارد زیرا باید 70 درصد گمرک پرداخت کند و 30 درصد هم سود فروشنده است؛ پس قاعدتا عطر اصل از نوع تقلبی آن گرانتر است .

میزان عطرهای موجود در بازار:

برندهایی که کارشان تولید عطر است عطری باکیفیت بالا اما محدود تولید میکنند بنابراین افرادی که عطر تقلبی می زنند بیشتر عطری تولید می کنند که تولید بالایی دارند نه برند عطری که خیلی کم در کل دنیا پخش می شود و اصلا نام آن هم به گوششان نخورده و قیمت آن آنقدر بالاست که بیشتر مردم دنیا نمی توانند آن را بخرند.

انتخاب و خرید عطر براساس موقعیت

شغل:

عطری که سرکارتان می زنید باید صمیمی و ملایم باشد و با عطری که در میهمانی می زنید متفاوت باشد. عطر محل کار باید در شغل هایی که با ارباب رجوع در ارتباط است در برخورد اول ضربه ای عمل نکند. مثلا زدن عطر تلخ و گرم برای کارمند بانک مناسب نیست زیرا ناخودآگاه سبب گارد گرفتن ارباب رجوع می شود و بهتر است این فرد عطر ملایم که ارتباط بهتری برقرارمی کند، بزند.

میهمانی:

عطری که در میهمانی بکار می برید به نوع میهمانی بستگی دارد . نوع عطر در میهمانی های رسمی براساس نوع لباس تفاوت دارد مثلا عطر گرم زمانی که کت و شلوارمی پوشید و یا در جلسات کاری موضع خود را به شکل محکم مشخص می کنید مناسب است.

در میهمانی های معمولی از عطر ملایم و خنک استفاده کنید.بوی تلخ، قدرت و غرور را می رساند ،درمیهمانی فضای باز عطر تلخ و گرم بزنید زیرا این عطر در فضا پخش شده و ملایم خواهد شد.

سن و سال:

در انتخاب عطر بهتر است به سن و سال نیز توجه کنید. سازنده های عطر سن پیشنهادی خود را برای بکارگیری عطر روی شیشه می نویسند. عطر ملایم، خنک، میوه ای، برگی و گلی برای سنین پایین تر مناسب است . ادویه و چوب نیز برای سن بالا مناسب تر است.

منبع: نمناک

No Comments

Post A Comment