دسته ها
شما میتوانید در این قسمت دسته مورد نظر خود را انتخاب نمایید :
brand1
brand2
brand3

brand4

brand5

brand6

brand7

مارک‌های تقلبی لباس را چگونه تشخیص دهیم؟ - VIP MAG
16443
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-16443,single-format-standard,ajax_updown,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-9.1.3,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive
 

مارک‌های تقلبی لباس را چگونه تشخیص دهیم؟

مارک‌های تقلبی لباس را چگونه تشخیص دهیم؟

09 مه مارک‌های تقلبی لباس را چگونه تشخیص دهیم؟

همه لباس‌ها نام تجاری دارند، اما هر نام تجاری را نمی‌توان یک برند دانست. برای این که یک نام تجاری تبدیل به برند شود، باید سال‌ها در عرصه تولید محصولاتش حضور فعال داشته باشد و محصولاتی با کیفیت بالا و دارای ویژگی خاصی ارائه دهد تا مشتری‌ها به آن اعتماد کنند و نامش اعتبار یک محصول باشد و تبدیل به یک برند شود؛ بنابراین منظور از برند یا مارک، نام تجاری که روی محصول می‌چسبانند، نیست.

امروزه در بازار فروشگاه‌ها و مغازه‌هایی وجود دارند که محصولات برند را به مردم عرضه می‌کنند، اما برخی از این فروشگاه اجناس تقلبی را به جای محصولات برند به مردم می‌فروشند. اجناسی که در همان نگاه اول متوجه تقلبی بودن آن‌ها نمی‌شوید و پس از استفاده، تازه عیب و ایرادهایش را در می‌یابید و از خریدتان پشیمان می‌شوید.

تشخیص جنس اصلی از تقلبی دشواراست، اما می‌توان با رعایت چند نکته ساده، کمی حرفه ای‌تر خرید کرد و تا حدودی جنس اصل را از نوع تقلبی آن تشخیص داد. در این مطلب شما را با راه‌های تشخیص مارک تقلبی و اصل لباس آشنا خواهیم کرد.

به برش و دوخت لباس حتما توجه کنید

اگر یک لباس مارک را برگردانید خواهید دید که دوخت رو و زیر لباس یکی است، اما با برگرداندن یک شلوار معمولی خواهید دید که برای یکی کردن دو قسمت پارچه از چرخ استفاده شده است.

لباس‌های مارک را نمی‌توان تغییر سایز داد و تنگ یا گشاد نمود، زیرا برش این لباس‌ها طوری است که اگر آن را تنگ کنید دیگر زیبایی اولیه را نخواهد داشت.

دوخت جیب‌ها و مارک‌های لباس‌های برند باید پایدار و منظم باشد. تعداد دوخت لوگو یا مارک روی لباس باید با تعداد دوخت خود لباس یکسان باشد.

برند‌ها دوخت‌های شان ریزتر است و تعداد دوخت در واحد سانتی متر باید بالا باشد.

به زیپ‌ها و دکمه‌های لباس دقت کنید

در لباس‌های مارک معمولا روی تمام دکمه‌ها نام برند درج شده است و دکمه‌ها محکم دوخته شده است. معمولا روی پیراهن علاوه بر دکمه‌هایی که دوخته اند دو دکمه اضافی وجود دارد.

زیب‌های لباس‌های مارک باید به راحتی و نرمی باز و بسته شود و زیپ زاپاس دارند. همه قسمت‌های زیپ باید سنگین و از یک رنگ باشد و باید رنگ قسمت سگگ نیز طبیعی باشد.

به لوگو لباس دقت کنید

هر شرکتی لوگویش را در جای مخصوص خود قرار می‌دهد بنابراین باید هر برندی را که می‌خواهید بخرید به محل قرارگیری لوگوی شرکت دقت کنید.

برند‌های معتبر از فونت‌های ساده و کلاسیک برای لوگو استفاده می‌کنند و این لوگو را در دکمه‌ها یا حتی روی زیپ درج می‌کنند.

جنس لوگو ممکن است کاغذی و یا پارچه‌ای و یا فلزی باشد.
دقت کنید که کلمات روی لوگو‌ها، تگ ها، برچسب‌ها درست نوشته شده باشد.
بر روی بسته بندی مارک‌های اصل روی شان لوگو درج شده است.

مارک‌های تقلبی لباس را چگونه تشخیص دهیم؟

به شناسنامه برند‌ها توجه کنید

لباس‌های برند دارای شناسنامه هستند. مشخصات لباس، نحوه شست وشو، محصولات جدید، جوایز یا نشان‌هایی که کسب کرده، تاریخ تولید، محل تولید، محل کارخانه و کد لباس در دفترچه ۴ یا ۸ برگی همراه برند‌های معروف درج شده که در واقع شناسنامه آن لباس است. برخی از برند‌ها این شناسنامه را داخل لباس می‌دوزند.

همانطور که اشاره کرده ایم برچسب شناسنامه شلوار‌های لیوانز در پشت شلوار‌های دوخته شده است. روی این برچسب قد، دور کمر، کد و مدل شلوار نوشته شده است. برند‌های معروف دارای سایت اینترنتی هستند که در آن قیمت، تعداد تولید از آن نوع پوشاک و سایر اطلاعات نوشته شده است. اگر کد لباس در سایت نباشد ممکن است مارک لباس تان تقلبی باشد.

قیمت لباس برند گران‌تر است

قبل از خرید لباس‌های مارک به سایت مراجعه کنید تا از قیمت لباس و مشخصات آن اطلاعاتی به دست آورید. لباس مارک قیمت بالا تری دارد بنابراین اگر یک لباس برند را ارزان خریدید، شک نکنید که این جنس تقلبی است.

برند‌های بزرگ نیز سالی دو بار حراج دارند که می‌توانید در این هنگام لباس مورد نظر خود را با تخفیف‌های خوبی بخرید. به جای این که به لباس با مارک خارجی چند برابر پول بدهید، پوشاک ایرانی با مارک ایرانی و قیمت مناسب بخرید.

به محل دوخت و محل تولید پارچه دقت کنید

محل دوخت و محل تولید پارچه ممکن است با هم متفاوت باشند، زیرا بسیاری از برند‌ها، در کشور اصلی خود محصولاتشان را نمی‌دوزند بلکه در کشور‌هایی مانند سنگاپور و مالزی که کارگر ارزانتر و هزینه مواد اولیه پایین دوخت را انجام می‌دهند.

در کشور‌های واسطه، نمایندگی‌های رسمی از همان شرکت‌ها وجود دارد بنابراین اگر روی لباس برند خود نام شرکتی که در آن لباس دوخته شده، نوشته شده است نگران نباشید، زیرا آن جنس هم اصل است.

منبع:نمناک

No Comments

Post A Comment